Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
21 Nisan 2018 - Cumartesi 07:26 Bu haber 436 kez okundu
 
AK Parti'yi yüzde 35'in altına düşüreceğiz.
CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan, "Ak Parti Maltepe İlçe kongresinde sayın cumhurbaşkanı da burada % 38 oydan bahsetti. Maltepe de bunu hak etmediklerini söyledi. Haklı. Maltepe’ye % 38 fazla bir oy. bu sefer % 35’in altına düşüreceğimiz iddiasındayız azmindeyiz ve bunu başaracağımıza inanıyoruz" dedi. Özkan, 2019 da Maltepe'de yüzde % 65 oy hedeflediklerini söyledi.
Siyaset Haberi


CHP Maltepe  ilçe Başkanı Engin Özkan , yönetim kurulu üyeleri, Kadın  ve Gençlik kolları üyelerinin de katılımıyla  kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

Başkan Özkan, Küçükyalı Kültür Merkezi Kubbe altı salonda düzenlenen kahvaltının gündeminin  tarihini baskın erken  genel seçimin belirlediğini söyledi

CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan

“24 Aralık’ta yapılan ilçe kongremiz sonrası  yoğun bir çalışma temposu nedeniyle  sizlerle bir araya gelemedik. Geçtiğimiz hafta ise  bu toplantının kararını vermiştik.”dedi.

Göreve geldikten sonra hızla başlayan çalışmaları arasında kadın kolları gençlik kolları örgütlenmesi,mahalle temsilciliklerinin hazırlıkları,üyelere eğitim çalışmalarının olduğunu söyleyen başkan Özkan” yoğun bir çalışma programı sürdürüyoruz. İlçemizde eğitim çalışmalarına başladık, söyleşiler yapıyoruz, paneller yapıyoruz. Mitinglere katılıyoruz , sıkı bir çalışma içerisindeyiz.”dedi.

Kısaca 24 haziranda yapılacak olan erken genel seçime uzanan sürece değinen başkan Engin Özkan”Bildiğiniz gibi  2016 yılında Referandum yapıldı. Cumhuriyet Halk Partisi Parlementer sistemden vaz geçmemizin demokratik dünyaya uyum olmayacağı gerekçesiyle sisteme  karşı çıktı.

CHP Maltepe’de Seçime Hazır,İstanbul’da Hazır,Türkiye’de Hazır.

Gelinen nokta da  24 haziranda basın  erken genel seçim kararı alındı.Bildiğiniz gibi sayın Erdoğan erken seçim uygun değil diyordu.

 Sanıyorum muhalefet hazır değil diye bu kararı aldılar.Ancak yanılıyorlar.

CHP Maltepe de seçime hazır,İstanbul da hazır,Türkiye de hazır.

Biz sorumlu olduğumuz Maltepe için hedeflerimizi koyduk.

Biz Maltepe için Ak Parti’nin yüzde 35’den fazla oy alamayacağını iddia ediyoruz. Bizim iddiamız bu.  Biz zaten Maltepe’de birinci partiyiz, Yüzde 50’nin üzerinde oy alacağımıza inanıyoruz ve bunun için mücadele edeceğiz.

Ak Parti Maltepe İlçe kongresinde sayın cumhurbaşkanı da burada  % 38 oydan bahsetti. Maltepe de bunu  hak etmediklerini  söyledi.

Haklı .Maltepe’ye % 38 fazla bir oy. bu sefer % 35’in altına düşüreceğimiz iddiasındayız azmindeyiz ve bunu başaracağımıza inanıyoruz.

. Bunun için çalışmalar yapacağız. Diğer partilerin çalışanlarıyla sürekli temasta olacağız.. 1946 seçimi gibi olacak bu seçim. Bunu özellikle söylüyorum.

Hani Türkiye cumhuriyeti siyaset tarihine geçmiştir ya, sorgulanır. Olağanüstü hal koşullarında başkan seçeceğiz.

Meşruiyeti hep tartışılacak.arkadaşlar, kesinlikle tartışılacaktır.Kendileri itiraf etti ,iktidar yorgun. . İnşaatçı arkadaşlarımızın son durumu şu, satış yok.  inşaat kriziyle baş başayız.  icra takipleri artmış durumda.

İktidar bunu görmüyor bunu sürdüremeyeceğini anladı ve erken seçim kararı aldı.  . Ama şunu herkes bilsin, cumhuriyet Halk partisi olarak bu seçimde büyük görevin bizde olduğunu düşünüyorum.”dedi.

Seçimlerde adayımız kim olursa olsun biz bu seçimi kazanacağız diyen başkan Engin Özkan” Sayın cumhurbaşkanı çıktı ve biz bu şehre ihanet ettik dedi. İhanetin bedelini bu millet bu seçimde gösterecek sevgili arkadaşlar. Bununla ilgili kimsenin kuşkusu olmasın.  Burada biz bu inançla yola çıkıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi uzun süredir adayın kim olacağıyla ilgili çalışmalar yapıyor. Tabii bizim açımızdan sayın genel başkanımızın adaylığı bizim için şereftir, onurdur. Bununla ilgili kuşkumuz yok. Ancak genel başkanımız hep şunu söyler; Ben dava adamı istiyorum. Şu anda büyük bir davanın insanları olarak buradayız.

Kimin aday olduğu değil, ülkenin geleceği önemli. Şuanda yorgun, tüm komşularıyla sıkıntılı, ekonomisi sıkıntıya giden bir iktidar var. Bu anlamda da, parti yetkilileri bununla ilgili çalışmaları yapıyor.

 Biz Türkiye Cumhuriyeti’nde yasal olarak faaliyet yapan genel seçimde ön seçim yapan tek partiyiz diye biliyorum.

Biz tüm Türkiye’de ön seçim yaptık. Ancak parti örgütümüz şuna hazır. Şuanda kimin nasıl veya niye milletvekili olduğu önemli değil. Seçimi nasıl alacağız, kimlerle kazanacağız, nasıl bir kampanya yapacağız onun derdindeyiz.

Cumhuriyet Halk Partisi tüzüğü şuna el veriyor. Şayet bir ittifak yaparsak parti meclisimiz ön seçim yapmama hakkı var. Bizde bunu saymayacağız arkadaşlar.

Yeni bir sistem ile karşı karşıyayız. Bu sistemde milletvekilleri önemli, ama esas önemli olan, başkanlıktır. Tüm parti üyelerimiz alınan karara saygılı olacaktır.” dedi.

Özkan ‘Neden Maltepe ilk 10’da?’

CHP ‘nin Maltepe’ den bir milletvekili çıkartmasını temenni ettiklerini söyleyen başkan Özkan

“Bizim derdimiz Maltepe’nin adını yükseltmektir. Birileri ise küçültmeye bunu engellemeye çalışıyor. 25 yıllık Maltepe Anadolu lisesini nitelikli okullar listesinden çıkarıp küçülttüler.

Özkan”CHP Demokratik bir Partidir

Birileri Maltepenin  bir çekim merkezi olmasını engellemek istiyor olabilir. Fakat bizim derdimiz Maltepe’yi yükseltmek. Bakın anketlerde Maltepe ülkede ilk 10’un arasında. Cumhuriyet Halk Parti’li kadrolar bunu çalışarak yaptı, başararak yaptı.

Neden Maltepe ilk 10’da? Maltepe’de insanlar gece rahat sokağa çıkabiliyor. Maltepe sokaklarında rahatça gezebiliyor, insanlar konserler için, eğlenmek için Maltepe’ye geliyor. İbadet etmek için bile Maltepe’ye geliyor.

Sultanbeyli’den insanlar pikniğe Maltepe’ye geliyor. Bunlar bizim için mutluluk kaynağı. Bu anlamda da Maltepe’nin artık kendisine yakışır şekilde 2-3-milletvekili ile temsil edilmesi en doğrusudur” dedi.

 

Belediye ile Cumhuriyet Halk Partililer arasında bir çatlak olmadığını da söyleyen Özkan”CHP demokratik bir partidir. Çok sesliliğe önem veririz ama  aykırı seslere izin vermeyiz.”dedi.

Daha sonra yerel basın temsilcilerinin sorularını cevaplayan başkan Engin Özkan  “Artık sistem gitmiyor,yeni sisteme geçilmesi lazım diye erken seçim kararı alındı. Gitmeyen sistemin adın Kapitalizm ise gelecek sistemin adı sosyalizmidir?

Sosyalizme anti demokratik iktidarlamı yoksa CHP”ile mi geçilecek” şeklindeki soruya usta bir siyasetçi gibi cevaplayan Özkan”, sosyalizm  tartışmalarına girmektense bu ülkenin insanlarının ihtiyaçları var. Ekonomik ihtiyaçları var, sosyal kültürel ihtiyaçları var.  Her türlü ihtiyaçları var. Biz siyasetçilerin görevi insanların her türlü ihtiyaçlarını çözümlemek. Biz insanları hedeflerine götüren yolda bir araçız. Amacımız insanları mutlu etmek insanların huzurla yaşamasını sağlamak.

Dünya  yönetişimi, katılımcı demokrasiyi konuşuyor.Biz hangi yöntemle olursa olsun üretimi arttırmak, sosyal refahı artırmak ve bunu tüm topluma yaymalıyız” diye cevapladı

Özkan ‘2019 da hedefimiz % 65  Şimdiden söylüyoruz’

Belediyenin çalışmalarını değerlendirmesini isteyen bir başka gazetecinin sorusuna da cevap veren Özkan Belediye başkanı Mustafa Zengin dönemine de sahip çıkarak “CHP”li   Maltepe belediyesi 9 yıldır başarılıdır.

 TSKM’de ki etkinlikler ücretsiz halka sunuluyor.Ölüleri taşıyor,dirileri taşıyor,sosyal politikalardan halk memnun,Altın kart sistemi son derece başarılı yürütülüyor. İnsana dair her türlü ihtiyaçlar kusursuzluk düzeyinde veriliyor.

Belediye yöneticilerimiz sürekli müfettiş baskısı altında işlerini başarıyla yapıyorlar. 2019  seçimlerinde şimdiden söylüyoruz ki, % 60 ın altındaki oyu başarı saymıyoruz. 2019 da hedefimiz % 65. Şimdiden söylüyoruz”dedi

Kaynak: (Hab) - Haber Merkezi Editör: İsmet Akkoç
 
Etiketler: AK, Parti'yi, yüzde, 35'in, altına, düşüreceğiz.,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 06.07.2020
Bugün
24° - 33°
Salı
24° - 33°
Çarşamba
24° - 32°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
İstanbul

Güncelleme: 05.07.2020
İmsak
03:32
Sabah
05:30
Öğle
13:14
İkindi
17:13
Akşam
20:47
Yatsı
22:36
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
63
0
3
9
18
30
2
Trabzonspor
58
0
3
10
16
29
3
Sivasspor
54
0
6
9
15
30
4
Galatasaray
52
0
5
10
14
29
5
Beşiktaş
50
0
9
5
15
29
6
Fenerbahçe
49
0
9
7
14
30
7
Alanyaspor
48
0
8
9
13
30
8
Göztepe
38
0
12
8
10
30
9
Gaziantep FK
38
0
10
11
9
30
10
Antalyaspor
37
0
11
10
9
30
11
Kasımpaşa
36
0
14
6
10
30
12
Gençlerbirliği
32
0
14
8
8
30
13
Denizlispor
32
0
14
8
8
30
14
Yeni Malatyaspor
29
0
15
8
7
30
15
Çaykur Rizespor
29
0
16
5
8
29
16
Kayserispor
28
0
15
7
7
29
17
Konyaspor
27
0
12
12
5
29
18
MKE Ankaragücü
25
0
15
10
5
30
Arşiv Arama
Haber Yazılımı