Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 07:32 Bu haber 498 kez okundu
 
Bu millet bizi seçmiştir
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK’nın İstanbul seçimlerinin iptaline yönelik skandal iptal kararına Beylikdüzü Yaşam Vadisi’nden tepki gösterdi. İmamoğlu, ”İstanbul seçimlerinin anamın ak sütü kadar helal olduğunu biliyorum. Bu millet bizi seçmiştir” dedi
Siyaset Haberi


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK’nın İstanbul seçimlerinin iptaline yönelik skandal iptal kararına Beylikdüzü Yaşam Vadisi’nden tepki gösterdi. ”İstanbul seçimlerinin anamın ak sütü kadar helal olduğunu biliyorum. Bu millet bizi seçmiştir” diyen İmamoğlu, ”Ben, niye kabul görmedim söyleyeyim size. Ben, bir kişiden talimat almayacağım dedim, 16 milyon insandan talimat alacağım. Bana hizmet etmeyin, 16 milyon insana hizmet edeceksiniz dedim. Artık İBB’de israf yok dedim, 15 günde elde ettiğimiz bilgilerle alacağımız tedbirlerle sizin haklarımızı nasıl koruyacağımı bildiğim için artık israfa izin yok dedim. Onun için beğenmediler. Artık kişilere, gruplara, partilere, derneklere, cemaatlere yardım yok dedim, millet var millet. İşte onun için sevmediler, onun için istemediler. Sizden isteğim; komşularınızla, arkadaşlarınızla Türkiye’miz için milletimiz için demokrasi için bu haksızlığı anlatmaya başlayın. Çünkü hep birlikte, sanatçı da konuşacak, iş insanı da konuşacak. Artık bu toplumda işçisi de, eski siyasi de memuru da öğretmeni de herkes konuşacak. Çünkü ben, şu anda sizlerle paylaştığımı bu sürece geleceğimiz için yapıyorum, kendim için değil” şeklinde konuştu.

Ekrem İmamoğlu’nun  konuşmasından satırbaşları

Burada belki canınız sıkkın ama umudunuzu yitirmeyin. Asla vazgeçmeyin, buradayız. Birileri o gece, alelacele 3 bin oyla kazandım diye açıklama yaptılar. Tam bir komedi, bu adamların gülünecek hali var, vallahi gülün. Sizlerin kararlığı, sandıkların başında durmanız, ıslak imzalı evraklarımızın yanımızda olması her halinde sizi aydınlatmayla inancımız bir kat daha arttı. Günün sonunda, 31 Mart’tan sonra akıllarındaki tüm şaibeli işleri gerekçe olarak ürettiler. Her gerekçe çürüdü, hiçbirinde gerekçe tutturamadılar.

YSK’YI KINIYORUM

Demokrasi mücadelesi verdiniz. ”Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” dediniz. Hakimiyet-i Milliye dedik. Bu ilkelerimizde asla taviz vermedik, vermeyeceğiz. Bu ülke, demokrasi için, Cumhuriyet için son anına kadar mücadele edecek 82 milyon vatanseverle dolu. Güzel insanlar güzel hemşehrilerim, 31 Mart’tan sonraki süreçte kendileri gerekçe tutturamayınca, karar vericileri etki altına almaya çalıştırlar. YSK’yı, gün ve gün farklı itirazlar ve gerekçelerle etki altına almaya tehdit etmeye başladılar. Ben, YSK kınıyorum. YSK karar açıklıyor, sandık kurullarına yapılan olağanüstü kurula göre seçimi iptal etmiş. Geçen sene aynı kurullarla cumhurbaşkanı seçti, referandum yaptık, anayasa değişti. O zaman anayasa da cumhurbaşkanlığı seçimi de şaibelidir.

BU MİLLET BİZİ SEÇMİŞTİR

İstanbul seçimlerinin anamın ak sütü kadar helal olduğunu biliyorum. Bu millet bizi seçmiştir. (Ceketini çıkarıp, gömleğinin kollarını sıvadı.) Yolumuz uzun, heyecanımız yüksek, gençliğimiz var. Biz, adalete susamış, demokrasiyi isteyen Türk gençliğiyiz. Bu millete özgürlüklerine demokrasisine kimse ama kimse engel olamaz. Bu ülkede karar vericiler, gaflet, dalalet ve hatta ihanet içinde olabilirler. Ama biz asla vazgeçmeyeceğiz. Çünkü ben biliyorum ki bu yolu yürürken, ben asla yalnız yürümeyeceğim. Ben, 16 milyon İstanbulluyla yürüyeceğim. Ben artık inanıyorum ki toplumun tamamının vicdanı bizimle. Bütün Türkiye’nin, vatanın her yerinden, bütün Türkiye’nin vicdanı, adalet duygusu bizimle beraber. Demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, bu ülkenin, şehrin dünyaya olan itibarını ayaklar altına almak isteyenler olabilir. Ama biz bu milletin evlatları 82 milyon insan, bir avuç insana asla bu değerleri yok ettirmeyeceğiz.

ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ

Biz asla vazgeçmeyeceğiz. Bu süreci en sağlıklı şekilde yönetmeye kararlıyız. İstanbul’un her yerinde insanlarımız bir an için kaygı duymuş olabilirler. Bir an için umutsuz olabilir. Sultanbeyli’den geliyorum. O mahallede gözyaşı döken genç kızlarımız, erkeklerimiz var. Ağlıyorlardı. Ağlamasınlar, silsinler gözyaşlarını. Buradayız, hep beraber çalışacağız. Bizden kavga bekleyenler, bizden huzursuzluk umanlar, bizden bu ülke adına bir takım unsurlar üzerinden kendi emellerine dönük hareketler bekleyenleri şaşırtacağız. Yarından itibaren her anımı sizinle paylaşacağız. Demokrasi adına mücadeleyi hep birlikte yapacağız. Yarın sabah Ankara’ya gideceğim. Partimle yöneticilerimle, genel başkanımla buluşacağım. Elbette ittifak partilerimizle konuşacağız. İstanbul için Türkiye için demokrasi ve cumhuriyetimiz için en doğru kararı vereceğiz, hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Yalnız buradan tavsiyem var. Ben, özellikle siyasi geçmişi siyasi düşünceleri ne olursa olsun, bütün İstanbullu dostlarımdan ellerini vicdanlarına koyup düşünmelerini istiyorum. Lütfen bu süreçte, benim hemşehrilerime demokrasi adına haklılığımızı anlatsınlar. Sanatçıymış, konuşamazmış, konuşacak. Efendim iş insanıymış, konuşamazmış, konuşacak. Artık konuşma vakti.

HAKSIZLIĞ ANLATMAYA BAŞLAYIN

Ben niye kabul görmedim söyleyeyim size. Ben, bir kişiden talimat almayacağım dedim, 16 milyon insandan talimat alacağım. Bana hizmet etmeyin, 16 milyon insana hizmet edeceksiniz dedim. Artık İBB’de israf yok dedim, 15 günde elde ettiğimiz bilgilerle alacağımız tedbirlerle sizin haklarımızı nasıl koruyacağımı bildiğim için artık israfa izin yok dedim. Onun için beğenmediler. Artık kişilere, gruplara, partilere, derneklere, cemaatlere yardım yok dedim, millet var millet. İşte onun için sevmediler, onun için istemediler. Size söz veriyorum, sizi temin ediyorum ki onun için istemediler. Sizden isteğim; komşularınızla, arkadaşlarınızla Türkiye’miz için milletimiz için demokrasi için bu haksızlığı anlatmaya başlayın. Çünkü hep birlikte, sanatçı da konuşacak, iş insanı da konuşacak. Artık bu toplumda işçisi de, eski siyasi de memuru da öğretmeni de herkes konuşacak. Çünkü ben, şu anda sizlerle paylaştığımı bu sürece geleceğimiz için yapıyorum, kendim için değil. Ben çocuklarımdan eşimden, annemden, babamdan helallik alıp yola çıktım.

YÜREĞİNİZDEKİ UMUDU KAYBETMEYİN

YSK’da o kararı alanlara sesleniyorum. Benim, buradan verdiğim mesajlarla, inanın onların bile çocuklarının torunlarının hayatlarını kurtaracağım. Ben, buradan herkese ses veriyorum, bugün Türkiye’nin ekonomik olarak düştüğü durumu, dünyaya karşı itibarsızlaştığı bu günleri örtbas etmek için bir karar aldırmış olabilirler. Ama size söyleyeyim, biz güler yüzle umutla, saygıyla hakkımızı söke söke alacağız. Demokrasiyle alacağız. Ben, bu şehrin 16 milyon insanının emeğine güveniyorum. Ben, bu şehrin 16 milyon insanın alın terine, vicdanına, ahlakına güveniyorum. Hep birlikte kazanacağız. Ben, buradan herkese sesleniyorum. Bazı insanlar prensipleri için partilerini değiştirir, bazı insanlar da partileri için prensiplerini değiştirir. Ben, her birisinin Türkiye’nin bu durumunu, bize yapılan adaletsizliği, aymazlığı, onları düşünceye davet ediyorum. Bu süreç içerisinde demokrasi adına bizlerin yanına gelmesine bizleri bu sürece katkı sunmaya davet ediyorum. Son olarak burada her şey çok güzel olacak. Sakın güler yüzünüzü kaybetmeyin. Sakin yüreğinizdeki umudu kaybetmeyin, umut burada. Bu alınan kararların altına imza atan yargıyı tehdit eden, insanları bu mübarek Ramazan ayında Allah’a havale ediyorum. Bizim demokrasi ruhumuz, onlardan hesap soracak. Ben kendimi size bu mücadelemi de sizlere emanet ediyorum. Sizi çok seviyorum. Sizi çok seviyorum. Sizi çok seviyorum. Başaracağız. Her şey çok güzel olacak.

Kaynak: (Hab) - Haber Merkezi Editör: İsmet Akkoç
 
Etiketler: Bu, millet, bizi, seçmiştir,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 14.08.2020
Bugün
23° - 31°
Cumartesi
23° - 29°
Pazar
22° - 29°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
İstanbul

Güncelleme: 13.08.2020
İmsak
04:27
Sabah
06:05
Öğle
13:14
İkindi
17:04
Akşam
20:13
Yatsı
21:44
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
69
0
5
9
20
34
2
Trabzonspor
65
0
5
11
18
34
3
Beşiktaş
62
0
10
5
19
34
4
Sivasspor
60
0
8
9
17
34
5
Alanyaspor
57
0
9
9
16
34
6
Galatasaray
56
0
8
11
15
34
7
Fenerbahçe
53
0
11
8
15
34
8
Gaziantep FK
46
0
10
13
11
34
9
Antalyaspor
45
0
11
12
11
34
10
Kasımpaşa
43
0
15
7
12
34
11
Göztepe
42
0
14
9
11
34
12
Gençlerbirliği
36
0
16
9
9
34
13
Konyaspor
36
0
14
12
8
34
14
Denizlispor
35
0
17
8
9
34
15
Çaykur Rizespor
35
0
19
5
10
34
16
Yeni Malatyaspor
32
0
18
8
8
34
17
Kayserispor
32
0
18
8
8
34
18
MKE Ankaragücü
32
0
16
11
7
34
Arşiv Arama
Haber Yazılımı