301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Ocak 2019 - Cumartesi 13:27 Bu haber 1006 kez okundu
 
Ahmet Baykan'dan mahalle bazlı projeler
Muhtarlarla buluşan Cumhur İttifakı ve MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, "Geçmişteki belediyecilik tecrübelerimizi de birleştirerek üreteceğimiz mahalle bazlı projelerle sorunları en aza indirmeyi planlıyoruz” dedi.
Siyaset Haberi


Cumhur İttifakı ve MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, MHP İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği kahvaltıda Maltepe’nin 18 mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Ahmet Baykan, muhtarlardan mahallelerin sorunlarını dinledi. Maltepe’nin son yıllarda hızlı bir büyüme yaşadığını vurgulayan Ahmet Baykan, “Mahallelerin sorunlarını siz muhtarlarımız gibi yakından biliyorum. Geçmişteki belediyecilik tecrübelerimizi de birleştirerek üreteceğimiz mahalle bazlı projelerle sorunları en aza indirmeyi planlıyoruz” dedi.

Toplantının başında konuşan MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, “İlçenin yönetiminde önemli yeri olan muhtarlarımızla gelecekte Maltepe’nin daha iyi yönetilmesi noktasında ve Maltepe’deki yaşam kalitesini arttıracak projelerin istişare edilmesi noktasında fikir alışverişinde bulunmak istedik.  Maltepe’deki 18 mahallemizin binlere yakın sorunları var, en büyüklerinden bir tanesi de uyuşturucu problemi, Maltepe gençliğine zarar verecek oluşumların önüne geçmek için neler yapılabileceği, Maltepe’ye daha iyi nasl hizmet edilebiliri konuşma fırsatımız hep oldu. Maltepemize emeği olan muhtarlarımızla bu süreçte de birlikte çalışmayı arzu ediyoruz.

Maltepe’nin keşmekeşlik içerisindeki yönetminin düzeltilmesi için hepimize ayrı ayrı görevler düştüğünü biliyoruz. Sorunları hep birlikte çözmek boynumuzun borcu. Maltepe’de yaşayan herkesi Maltepeli olarak addediyoruz. Maltepemizde ayrışmalara bölünmüşlüklere izin vermemeliyiz. Kimseyi ayırmadan bütünleştirici bir siyasi bakış açısıyla bakıyoruz. Muhtarlarla geniş kapsamlı bir raporlama çalışmamız olacak. Hep birlikte çalışacağız” dedi.

MAHALLENİN EMİNLERİ MUHTARLAR

Ahmet Baykan ise sözlerine mahallenin eminlerine merhaba diye başladı. Merhaba dostlar, Maltepe’nin kıymetli muhtarları ve merhaba dördüncü kuvvet basınımız diye başladı.

Adaylık süreciyle ilgili kısa bir değerlendirme yapan Ahmet Baykan, “Hepimiz uzun yıllardır Maltepe’de yaşıyoruz. Siz muhtarlarımızın çok önemli işleviniz var. Muhtarlık demokrasinin doğrudan temsili noktasında çok önemli. Mahallede muhtar 24 saat kapısının çalınabileceği emin insandır.. 10 yıl Maltepe Belediye Başkan Yardımcılığı yaptım. Orada ve Kızılay Pendik Şubesi’nde yaptıklarımız ortada. 10 yıl Küçükyalı Yelken Spor’da başkanlık yaptım. SASAV’daki başkanlık görevim de 10 yıldır sürüyor. Sanat ve sporun içinden gelen bir arkadaşınızım. Maltepe Çevre Vakfı’nın başkanlığını sürdürüyorum. Maltepe’nin her yanında kısmen hizmetimiz kısmen tanınmışlığımız var. Toplumun her katmanından davetler aldım. Muhtarı halk emin olduğu için, hizmet ettiği için tercih ediyor. Bir partinin muhtarı olarak görülmüyor. Bizim muhtarımız olarak görülüyor. Belediye başkanlığı da aynı mahiyette olmalı diye düşünüyorum.

Liyakat, bilgi, beceri, donanım anlamında geçmişteki tecrübelerimizle kültürel sanatsal anlamda geçmişi olan bir arkadaşınızım. İnsanları siyasi anlamda kategorize edemeyiz.

HİZMETTEN KAÇAMAM

Siyaset olarak daha önce adaylık süreci olduğunu hatırlatan Baykan, “Olağanüstü bir davet oldu, bu vebal ve sorumluluk altında, madem ihtiyaç var bundan kaçamam dedim ve memuriyetten çıkmayı talep ettim. Bu süreçte herhangi bir aday adaylığı müracaatında bulunmadım. Ancak bu, kimliksizlik olarak adlandırılmasın. Ama Maltepe’ye adanmışlık ve Maltepe’ye hizmet adına bu fedakarlıktan kaçmadım. Talip olduğumuz iş gerçekten zor bir iş. 2004 yılanda Maltepe Belediyesi’ni 8.5 trilyon ile devrettiğimiz süreçte imzamız vardır. Benim de mali işlerden sorumlu başkan yardımcısı olduğum belediye yönetimini tek bir kişi ve kuruluşa tek kuruş borcu olmayan bir belediye olarak devrettik. Keza 2001 Temmuz’da 300 milyon borçla devraldığımız Kızılay Pendik Şubesi yılı 400 milyon karla kapattı.”

TARAFSIZLIK SÖZÜ

“Nasıl tarif ederseniz edin, halka ait olan kamusal alanlarda görev yaparken, kamu görevini bir tarafsızlıkla yaptık.” diyen Ahmet Baykan, “Belediye Başkan Yardımcılığı dönemimde Kartal Belediyesi’nden gelen bir tek çalışan arkadaşımızı görevden almadım, siyasi görüşüne bakmadım, bunu iddiayla söylüyorum. Kimsenin ne inancını, ne partisini ne mezhebini sorgulamadım. Böyle bir yerel yönetim anlayışına ihtiyaç olduğunu görüyorum.  Bu anlayışın yerel yönetimlerde yerleşmesini istiyoruz. Riyakar ve çıkarcı anlayışın adamı olmadım. Evet zor bir insanım ama zorluğumuz halktan yana oluşumuz, toplumculuğumuz, bize verilen emaneti hakkıyla taşıma hassasiyetimizdir.

Maltepe ittifakıyla ilgili samimi şekilde tüm Maltepelileri davet eden Baykan, “Sizlere de bu konuda yüreğimi açıyorum, samimiyetime inanınız. Asla partizanca davranmayacağımızın taahhüdünü veriyorum”dedi.

BELEDİYE KEPENK KAPATIR

Maltepe’nin yönetilebildiğini düşünmediğini ve bu haliyle Maltepe Belediyesi’nin kepenk kapatır bir vaziyette bulunduğunu vurgulayan Ahmet Baykan, “Bu yönetim tarzıyla bir yere varılamayacağını herkes görüyor. Maltepe, bir strateji içerisinde ihtiyaçları belirlenerek muhakkak suretle geleceğe hazırlanmalıdır” dedi.

PROJELERİMİZ HAZIR

Ahmet Baykan Maltepe’yle ilgili ilçe belediye bütçesinin yanısıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte gerçekleştirilecek projelerinin hazır olduğunu belirterek şunları söyledi;

 Toplumsal ve sosyal belediyecilik anlamında çok büyük projelerimiz var, bunları anlatacağız. Görselleriyle birlikte her türlü hazırlığımızı yapıyoruz ve ciddi çalışıyoruz. İBB’de proje çalışmalarıyla ilgili görüşmeler yaptık. Ulaşımdan çevre dostu projelerden sosyal belediyecilik ve fiziki mekanlar anlamında çok önemli projeler var. Bunları yakın zamanda açıklayacağız. Görselleriyle birlikte bir tanıtım toplantısında Maltepe’ye müjdelerimizi vereceğiz. STKların muhtarlarımızın ve basınımızın da önerilerini dinleyeceğiz. Talepler doğrultusunda projelerimizi geliştireceğiz.”

BAT-ÇIK PROJESİ

Alternatif projeler geliştirdiklerini ifade eden Baykan, ulaşım hakkında şunları söyledi: “Mesela, Maltepe’nin trafiği çok problemlidir. O bat-çık projesini dün saatlerce tartıştık. En az iki sene orası trafiğe kapalı hale gelecek. Belediyenin belki yüz metre sonrasından başlayacak bir tünel çalışması sırasında, dükkanların önünde insanların geçeceği bir metre bir yol bile kalmayacak. Çok zorlu projeleri alternatifleriyle düşünüyoruz.”

MAHALLE BAZLI PROJELER

Ahmet Baykan Maltepe’nin son yıllarda hızlı bir büyüme sürecine girdiğini ve bunun sorunları çok daha fazlalaştırdığını belirten Ahmet Baykan şunları söyledi; “Zümrütevler, Fındıklı , 70-80 bin nüfuslara ulaştı. Zorlu bir Maltepe ile karşı karşıyayız. Adil hizmet alamamış iyi planlanamamış mahallelerde ciddi bir tabloyla karşılaşıyoruz. Bu problemleri mahale bazlı projelerle olabildiğince çözmeye çalışacağız. Zengin kadromuzla Maltepe’yi yönetmeye talibiz. Mahalle bazlı projelerle nerede ne yapabilirize bakıyoruz. Yerin üstünde artık bir şey kalmamış adeta. Kentsel arsa üretimi bağlamında, fiziki mekanların oluşturulması anlamında çok detaylı çalışıyoruz. Herhangi bir karşıtlık üzerine belediye yönetimi düşünmüyoruz. Maltepe’nin yönetiminde muhtarlarımızın dahli olacaktır. Maltepe’yi huzurlu bir geleceğe taşıma ittifakına hepinizi davet ediyorum. Birlikte çalışacağız. “

 

Maltepe Muhtarlar Derneği Başkanı Sami Soydal ise şunları söyledi; “18 mahallede ilçenin kale konutanlarıyız. Halkın sorunlarının elçisiyiz.  Maltepe’nin dününü de bugününü de yakından bilenleriz.  Adayların işlerinin çok zor olduğunu bilincindeyiz. Talep çoktur imkanlar sınırlıdır. Maltepe’nin sorunlarını iyi biliyoruz. Bunları da zaman zaman yetkililere aktarıyoruz. Muhtarlar sorunlarını dile getirecek ama dernek başkanı olarak bazı sorunlara değinmek isterim. Devlet hastanesi sorunumuz var. bunun yakın zamanda çözleceğini ve 600 yataklı devlet hastanesinin hizmete vereceği müjdesini aldık. Maltepe’nin olmazsa olmaz projesi meydan projesi çok önemli. Havai hatların yer altına alınması 3 mahallenin plan sorunları çözüldü. Yalı mahallesinde imar sornu olan bir semtimiz var. uyuşturucu ile mücadelede sıkıntılar var.

Seçildiğinizde  sadece belediye hizmetleriyle sınırlı kalamayacaksınız. Her sorunumuzda ayedaş sağlık asayiş gibi sorunların  tümünde size geleceğiz. Desteğinizi isteyeceğiz. Belediye başkanıyım bunlardan bana ne dememenizi istiyoruz. Seçime girecek tüm partilerimize ve adaylarımızı şimdiden başarılar diliyorum. Muhtarlar olarak kapılarımız tüm siyasi partilee ve adaylara açıktır. Kimseyi 1 metre yakın veya uzak görmedik bundan sonra da görmeyeceğiz.”

 

TOGEL Başkanı Cesur Kılıç, Ahmet Baykan’ı adaylık konusunda adeta zorladığını belirterek şunları söyledi; “Neden Ahmet Baykan, bunu bu bölgede yaşayan herkes biliyor. Haksızlık karşısında kavga eden insanlarız. Yıllardır beraberiz. Belediye başkanlığı bazı insanlar için lütuftur ama Ahmet Baykan için asla öyle değildir. Önemli olan kendi içimizden çıkan insanlarla birlikte yol yürümk önemli bu nedenle Ahmet Baykan’ın aday olmasını istedik. Zaferle sonuçlanması hep birlikte olacaktır. Maltepe’yi birlikte yönetmek için göreve talibiz. Kimseyi ötekileştirmeden kim hizmet ediyorsa birlikte kucaklaşmak zorundayız.”

 

Kaynak: (Hab) - Haber Merkezi Editör: İsmet Akkoç
 
Etiketler: Ahmet, Baykan'dan, mahalle, bazlı, projeler,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 24.06.2021
Bugün
19° - 27°
Cuma
20° - 27°
Cumartesi
20° - 28°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
İstanbul

Güncelleme: 23.06.2021
İmsak
03:24
Sabah
05:25
Öğle
13:11
İkindi
17:11
Akşam
20:47
Yatsı
22:38
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
84
89
8
6
26
40
2
Galatasaray
84
80
8
6
26
40
3
Fenerbahçe
82
72
8
7
25
40
4
Trabzonspor
71
50
7
14
19
40
5
Sivasspor
65
54
7
17
16
40
6
Hatayspor
61
62
13
10
17
40
7
Fatih Karagümrük
60
64
12
12
16
40
8
Alanyaspor
60
58
14
9
17
40
9
Gaziantep FK
58
59
12
13
15
40
10
Göztepe
51
59
15
12
13
40
11
Konyaspor
50
49
14
14
12
40
12
Çaykur Rizespor
48
53
16
12
12
40
13
Başakşehir FK
48
43
16
12
12
40
14
Kasımpaşa
46
47
18
10
12
40
15
Yeni Malatyaspor
45
49
15
15
10
40
16
Antalyaspor
44
41
14
17
9
40
17
Kayserispor
41
35
17
14
9
40
18
BB Erzurumspor
40
44
20
10
10
40
19
MKE Ankaragücü
38
46
22
8
10
40
20
Gençlerbirliği
38
44
22
8
10
40
21
Denizlispor
28
38
24
10
6
40
Arşiv Arama
Haber Yazılımı