301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Kasım 2018 - Çarşamba 18:09 Bu haber 623 kez okundu
 
Maltepe’yi (Ak)lamaya ve (Pak)lamaya talibiz
Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Şuayip İçli, “Ak Partinin yerel yönetim projesi olan “Marka Şehirler” projesi kapsamında, biz de Maltepe’yi “Marka Şehir” yapacağız. Maltepe’ye yakışan hizmetler üretmeye, Maltepe’yi (Ak)lamaya ve (Pak)lamaya talip olduk” dedi.
Siyaset Haberi


Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Şuayip İçli, düzenlediği basın toplantısında hedeflerini, hizmet anlayışını seçimlerle ilgili düşüncelerini, Maltepe ve Maltepe Belediyesi ile ilgili değerlendirmelerini gazetecilerle paylaştı.

Belediye başkan adaylığının, Maltepe’yi yönetme istek ve arzusundan çok bir iddianın, samimiyetin, hayalin, liyakatın, sadakatin, sevdanın ifadesi olduğunu vurgulayan Şuayip İçli,  “Çalışma ekibimizin ortak kanaati; Maltepe siyasetine ve siyaset anlayışına format atmalı ve güncellemeliyiz. Siyasetin ve değişimin ustası ve lideri olan Recep Tayyip Erdoğan, 90’larda bu ülkenin siyaset anlayışına format atıp bizleri Ak belediyecilik anlayışı ile tanıştırmıştır. Bizlere düşen de aynı izden giderek, Maltepe’de hedefe ulaşmaktır. Bu da ancak; alarm veren, tıkanmış sisteme format atıp güncellemekle mümkündür.

Maltepe’yi (Ak)lamaya ve (Pak)lamaya talibiz

Biz Maltepe’yi ve Maltepelileri bilen, tanıyan, tecrübeli ve siyasetin içinden gelen bir ekip olarak, Maltepe’de “Devrim” yapılması gerektiğine inandık ve “devrim konseyi” gibi çalıştık. Maltepe ve sorunları ile çözümleri üzerine oldukça yoğun ve uzun soluklu çalışmalar yaptık. Maltepe ve Maltepelilere odaklandık. Maltepe ve Maltepe’nin sorunlarını kendimize sorun ve dert edindik. Maltepe’nin sorunlarına kayıtsız kalamadık. Maltepe’nin durumunu Maltepelilere yakıştıramadık. Bu yüzden Maltepe’ye ve Maltepelilere güzel eserler bırakmaya ve Maltepe’ye yakışan hizmetler üretmeye, Maltepe’yi (Ak)lamaya ve (Pak)lamaya talip olduk. Ak Maltepe, Pak Maltepe!” dedi.

Maltepe’yi, Maltepelilere teslim etmek için yola çıktık.

Şuayip İçli, “Nasıl ki, Ak Partiyi 2002 de iktidara taşıyan 1992 ve 1994 ruhu ile “belediyecilik devrimi” yapılmışsa, biz de Maltepe’de aynı ruh ile inkişaf ve inkılap ruhuna ve devrime inandık. Maltepe’yi, Maltepelilere teslim etmek için yola çıktık. Maltepe’yi teslim almak isteyen siyasi parti farkı, inanç farkı, soy farkı, bölge ve şehir farkı gözetmeden bütün Maltepeli’leri demokrasi mücadelesine ortak olmaya ve kaderine sahip çıkmaya davet ediyoruz. Bu davet; herkese, dünyanın bütün renklerine ve seslerine açık bir davettir. Bütün bu düşüncelerimiz doğrultusunda talip olduğumuz görev ile Maltepe’nin gerçek resmini çizmeye ve resmin bütününü görmeye siz değerli Maltepelileri davet ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Maltepe’yi Maltepeliler Yönetecek, Maltepe Kazanacak!           

Maltepeli daha kaliteli hizmeti hak ediyor

Şuayip İçli, format atmanın, işleyişi engelleyen, kapasiteyi azaltan ve sistemin damarlarını tıkayan safralardan ve virüslerden temizlenerek sağlıklı düzeni yeniden kurmak olduğunu belirterek, “Güncellemek ise, mevcudu değiştirip geliştirerek, geçmişi yok saymadan, sistemi, günün ihtiyaçlarına cevap verecek seviyeye taşımak ve yükseltmek demektir. Bu bağlamda; Maltepe’de kör-topal işleyen siyasetin format atılarak güncellenmeye ihtiyacı olduğu, bir başkasının izahına gerek duyulmayacak kadar açık beyan ortadadır.

Maltepe’yi “Marka Şehir” yapacağız.

Format atılmadan ve güncelleme yapılmadan, pansuman ve makyaj kabilinden yapılan yeniliklerle Maltepe ve Maltepelilerin üst seviyede kaliteli bir hizmet anlayışı ile buluşamayacağı aşikardır. Liyakat ve ehliyet ekseninden uzak, sadece parti bağlılığına dayalı olarak yapılan tercihlerin Maltepe’yi nereye getirdiği de belli ve ortadadır. Maltepe ve Maltepeliler, mevcut belediye düzeninin ve hizmetlerinin çok daha ötesini ve üstünü hak etmektedirler. Biz, Ak Parti olarak, Maltepe ve Maltepelileri üst seviye hizmet ve kalite ile buluşturmaya talibiz. Ak Parti Belediyeciliği, her türlü izahtan varestedir ve herkesçe bilinmektedir. Ak Partili belediyeler, yönettiği il, ilçe ve beldeleri “Marka Şehir” haline getirmişlerdir. Ak Partinin yerel yönetim projesi olan “Marka Şehirler” projesi kapsamında, biz de Maltepe’yi “Marka Şehir” yapacağız.” Diye konuştu

Maltepe’yi nereye getirdikleri ortada

Şuayip İçli daha sonra şunları söyledi;

Biz Maltepeliler, Maltepe’yi Maltepeli olmayanların insafına terk etmeyeceğiz. Kendi kaderimize sahip çıkacağız ve Maltepe’yi bizler hep birlikte yöneteceğiz ve yönetmeliyiz. Maltepe ve Maltepelilerin kaderi, kişisel tercihlere de terk edilmemelidir. Maltepeli’nin değil de birilerinin kişisel tercihlerinin Maltepe’yi nereye getirdiği ortadadır. Maltepe, aynı dönemde ilçe olmuş tüm ilçelerin gerisinde kalmıştır. Oysa, coğrafik konumu, toplumsal ve demografik yapısı ile Anadolu yakasının en gelişmiş ve marka şehri olmayı fazlasıyla hak etmektedir.

Yaklaşık %65 sağ seçmenin bulunduğu ve yakın tarihe kadar sağ partilerin yönettiği Maltepe, ne yazık ki, son iki dönemdir sol parti tarafından yönetilmektedir. Düzeltiyorum, yönetildiği sanılmakta ve Maltepeliye bu anlayış dayatılmaktadır. İçi boşaltılmış evrensel ilkeler ve değerler üzerinden kelime oyunları ile Maltepeli etkilenmeye çalışılmaktadır. Sevgi, demokrasi, barış, kardeşlik, eşitlik gibi değerler ile milli ve dini değerlerin de oldukça istismar edildiğine şahitlik edilmektedir.”

Maltepe’yi Almanlar ve Almancılar yönetiyor

Ali Kılıç yönetimini de sert bir dille eleştiren Şuayip İçli şunları söyledi; Çoğumuzun bildiği üzere, Maltepe’yi Maltepeliler değil “Almanlar” ve “Almancılar” yönetmektedir. Mevcut başkan, seçim öncesinde Almanya’da yaşayan birisiydi.  Alman yandaşıdır. Alman baş danışman edinmiş ve bu danışmana danışarak Maltepe’yi yönetmiştir. Bizim, hepimizin değeri olan Maltepeli yerli ve milli insan kaynağımız yokmuş gibi, yurt dışından belediye danışmanı “ithal” edilmiştir. Seçilmişlere saygımız sonsuzdur. Böyle olmakla beraber, Maltepe’nin ithal kişilerce ve anlayışla yönetilmesini kabul etmiyoruz. Ki, bizler, Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurarken, sonradan Gazi ve Atatürk ünvanını alacak olan Mustafa Kemal önderliğinde “manda ve himaye” yönetimini reddetmiş bir milletiz.

                  ŞUAYİP İÇLİ KİMDİR?

EĞİTİM

2013 - 2014         : Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümü (Yüksek Lisans-Tezli devam ediyor)

1990 - 1992         : İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Yatay Geçiş)

1988 - 1990         : Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi

1984 - 1987         : Nevşehir Lisesi,

1981-1984           : Nevşehir İmam Hatip Lisesi (Orta Okul)

İŞ DENEYİMİ

1-) Mayıs 1995 yılında Şişli Vergi Dairesinin 469 005 3514 sicil numarasına kayıt olarak bir başka meslektaşımız (üstadımız) ile ortaklık-işbirliği yaparak serbest avukatlığa başladık.

Halen zaman içinde değişmekle beraber, üç avukat, iki yardımcı personelden oluşan beş kişilik çekirdek bir ekip ile çalışmaktayız.

2-)  Staj döneminden beri fikri mülkiyet hukuku ilgimizi çekmiş ve markaların, endüstriyel tasarımların ve patent haklarından kaynaklanan davalarda görevler üstlenilmiştir.

3-) Özellikle 2002 öncesi ekonomik krizlerin belirli periyodlar ile yaşandığı ülkemizde, bireysel ve kurumsal sorunlu kredilerin icra takibi öncesi ve sonrasında tasfiye süreci yönetilmiş ve bugün isimleri bile unutulmuş olan bankaların genel müdürlük seviyesinde borç yapılandırmaları tarafımızdan yürütülmüş ve uzun soluklu toplantılar ve müzakerelerle sonuçlandırılmıştır. Piyasanın ekonomik düzene sokulması ve bireylerin ve kurumların kredi sicillerinin düzeltilmesi amacı ile İstanbul Yaklaşımı ve Anadolu Yaklaşımı diye bilinen kanunlar kapsamında,  birçok banka ve finans kuruluşları nezdinde borçlu vekili sıfatı ile KOBİ’lerin borçlarının yapılandırılmasına çalışılmıştır.

4-) Halen değişik sektörlerde faaliyet sürdüren küçük ve orta ölçekli gerçek ve tüzel kişilerin hukuk müşavirliğini yapmaktayız.

5-) Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesinin üyesi ve hukuk müşavirliğini yapmaktayız.

7-) Türkiye Atletizm Federasyonu Hukuk Kurulu üyeliği yaptık.

8-) Türkiye Karate Federasyonu Hukuk Kurulu üyeliği yaptık ve halen Yönetim Kurulu (Y) üyesiyiz ve aynı zamanda Türkiye Karate Federasyonu Shotokan 2. Dan Diplomalı sporcuyuz

9-) Türkiye Kürek Federasyonu Disiplin Kurulu (Y) üyesiyiz.

10-) Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Özel Güvenlik İşçileri sendikası hukuk müşavirliği yaptık.

11-) Bazı şirketlerin Yönetim Kurulu üyeliğini yaptık.

12-) Üyesi olduğum ve olmadığım bazı vakıf, derneklerin genel kurullarını divan başkanı olarak

yönettik.

13-) Ceza ve Hukuk davaları da olmasına karşın, ağırlıklı olarak hukuk davalarında ve özellikle kara ticaret hukuku ve şirketler hukukuna yönelik davalarda görevler üstlendik.

14-) Konuya ve amaca yönelik özel vakıf senedi, dernek tüzüğü, şirket ana sözleşmeleri gibi sözleşmeler hukuku özel ilgi alanımız olmuştur.

SOSYAL-SİYASAL ETKİNLİKLER

1-) Üniversite yıllarından itibaren Birlik Vakfının, Milli Gençlik Vakfının, Ensar Vakfının ve İlim Yayma Cemiyetinin müdavimi olarak çeşitli fikri, içtimai, siyasi ve kültürel etkinliklerini takip ettik, güncel olaylarla ilgili değerli büyüklerin ve konuşmacıların bilgi ve tecrübelerinden istifade edilmeye çalışılmıştır.

2-) Halen ikamet etmekte olduğum İstanbul, Maltepe’de yerleşik sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği üyeliği, Maltepe Erzurumlular Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyet Üyesiyiz.

3-) İlk olarak Refah Partisi Beyoğlu İlçesi, Hüseyin Ağa mahallesi temsilciğinin 1992-1995 yılları arasında seçim etkinliklerinde yer alınmış ve seçim süreçleri yaşanmıştır.

4-) Ak Parti İstanbul, Maltepe Teşkilatının üyesiyiz. Mart 2014 yerel seçimlerinden sonra Maltepe İlçe başkanlığına aday olduk ve Ak Parti Genel Merkezine Maltepe İlçe Başkan adayı olarak davet edildik. Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Ak Parti Belediye Meclis Üyesi adayı olduk.

5-) Genel Seçimlerde (7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015) İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olduk. Yapılmış seçim dönemlerinde hatiplik ve okul hukuk sorumlusu olarak görevler üstlenilmiştir.

6-) Hukukçular Derneği Üyesiyiz ve İstanbul Barosu seçimlerinde Çağrı Avukatlar Grubunun ve Hukukun Üstünlüğü Platformunun seçim çalışmalarına katıldık.

EĞİTİM VE SEMİNERLER Marka Hukuku Eğitimi, Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Yüksek (Tezli)Lisans Eğitimi (devam ediyor), Özyeğin Üniversitesi Spor Hukuku Eğitimi, Özyeğin Üniversitesi Sağlık Hukuku Eğitim, HKÜ Hasan Kalyoncu Üniversitesi Arabuluculuk Eğitimi, Finansçı Olmayanlar için Sertifikalı Finans Eğitimi, Muhasebe eğitimi, İstatistik eğitimi,

YABANCI DİLLER İngilizce:  orta seviye (eğitim devam ediyor), Almanca: başlangıç,  Arapça : iyi (okuma)

ÖZEL İLGİ ALANLARI Spor, özellikle atletizmin birçok branşı ile amatör olarak, Karate sporu, Masa tenisi, tenis ve basketbol (Lise ve Fakülte takım oyunculuğu), Sosyolojik, Psikolojik ve kişisel gelişime yönelik eğitim programları, Tarih ve özellikle yakın siyasi tarih ve toplumsal olaylar ve arka planına ilişkin yazılar, Şiir ve deneme yazıları kaleme almaya çalışıyoruz.

SİYASET ANLAYIŞIMIZ

Ortaokuldan beri yaz tatillerinde başlamış olan “usta-çırak” ilişkisi üzerine kurulu iş ve çalışma hayatımızdan, eğitim ve öğretimimizden ve toplumun aynası ve bir nevi özeti olan Sivil Toplum Kuruluşlarındaki faaliyetlerimizden ve özellikle serbest avukat olarak devam ettiğimiz çalışma hayatımızdan edindiğimiz bilgi ve birikimimizi, mensubu olduğumuz Ak Parti’nin ilke ve kurallarına, teamüllerine, liderine bağlı olarak en uygun ve en verimli şekilde kullanmak ve hiyerarşik olarak üstlerimizden aldığımız emir, talimat ve görevleri, tabanı memnun edecek ve parti kimliğini güçlendirecek şekilde uygulamaya geçirmek, toplumun memnuniyetini sağlamaya çalışmak, toplumdan gelen talepleri yerinde çözmek için azami gayret sarfetmek, gereksiz yere üstleri meşgul etmmek, sorunları büyüten değil küçülten olmak ve yerinde çözüm üretmek iyi bir müzakereci ve danışman olabilmek ve müvekkillerimizi en isabetli şekilde bilgilendirmek için hukukun diğer alanındaki güncel bilgileri takip etmek ve uygulamak (yatay bilgi derinliği) iş anlayışımız; edindiğimiz ve edinmeye devam ettiğimiz bu bilgileri en iyi ve en verimli şekilde hukuk alanında uygulamaya koymak meslek anlayışımızdır.

Kişisel bilgi, beceri ve deneyimin yanında ve en az onun kadar istişarenin de önemli olduğunu bilir ve uygularız. Hayatın bizatihi kendisinin siyaset olduğunu bilir ama kısa vadeli olmak yerine zamanlar üstü bir siyaset anlayışını benimseriz. Meselelere makro ve mikro bakabilmeyi, empati yapabilmeyi ve taraf olduğumuz kendi düşünce, anlayış ve inancımıza ve hedefimize göre uzlaşmacı tavır ile ve icabında muhatabın dili ve malzemeleri de kullanılarak mensubu bulunduğumuz tarafın yararına başarılı sonuç elde etmeye çalışırız.

 

 

Kaynak: (Hab) - Haber Merkezi Editör: İsmet Akkoç
 
Etiketler: Maltepe’yi, (Ak)lamaya, ve, (Pak)lamaya, talibiz,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
İstanbul
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 24.06.2021
Bugün
19° - 27°
Cuma
20° - 27°
Cumartesi
20° - 28°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
İstanbul

Güncelleme: 23.06.2021
İmsak
03:24
Sabah
05:25
Öğle
13:11
İkindi
17:11
Akşam
20:47
Yatsı
22:38
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
84
89
8
6
26
40
2
Galatasaray
84
80
8
6
26
40
3
Fenerbahçe
82
72
8
7
25
40
4
Trabzonspor
71
50
7
14
19
40
5
Sivasspor
65
54
7
17
16
40
6
Hatayspor
61
62
13
10
17
40
7
Fatih Karagümrük
60
64
12
12
16
40
8
Alanyaspor
60
58
14
9
17
40
9
Gaziantep FK
58
59
12
13
15
40
10
Göztepe
51
59
15
12
13
40
11
Konyaspor
50
49
14
14
12
40
12
Çaykur Rizespor
48
53
16
12
12
40
13
Başakşehir FK
48
43
16
12
12
40
14
Kasımpaşa
46
47
18
10
12
40
15
Yeni Malatyaspor
45
49
15
15
10
40
16
Antalyaspor
44
41
14
17
9
40
17
Kayserispor
41
35
17
14
9
40
18
BB Erzurumspor
40
44
20
10
10
40
19
MKE Ankaragücü
38
46
22
8
10
40
20
Gençlerbirliği
38
44
22
8
10
40
21
Denizlispor
28
38
24
10
6
40
Arşiv Arama
Haber Yazılımı